توریستیراهنمای مسافرت

راهنمای دریافت ویزای دبی

راهنمای دریافت ویزای دبی

دبی محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین شهر امارات متحده عربی است که با پیشرفت چشم‌گیر خود امروزه از باشکوه‌ترین مقاصد گردشگری خاورمیانه به حساب می‌آید. آمارها نشان‌ می‌دهند که در سال ۲۰۱۹ پس از بانکوک، لندن و پاریس، دبی پربازدیدترین شهر دنیا بوده است. این شهر با توجه به فاصله نزدیکی که به ایران دارد و موقعیت جغرافیایی خاص خود، به یکی از اصلی‌ترین مقاصد سفر برای ایرانیان تبدیل شده است و سالانه میزبان شمار زیادی از گردشگران ایرانی می‌باشد.

برای سفر به دبی اولین اقدامی که توسط مسافر باید صورت پذیرد، درخواست برای اخذ ویزای دبی است چرا که داشتن ویزای امارات اصلی‌ترین شرط ورود به این کشور می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای دبی

خبر خوب این است که برای اخذ ویزای توریستی دبی نیاز به مراجعه‌ حضوری به سفارت این کشور نیست و پروسه دریافت آن کاملا آنلاین صورت می‌پذیرد. دقت فرمایید که درخواست ویزای توریستی امارات به صورت انفرادی مورد قبول واقع نمی‌شود لذا برای درخواست ویزا حتما باید از طریق کارگزاران معتبر ویزا، موسسات معتبر مهاجرتی و آژانس‌های مسافرتی اقدام نمایید. توجه نمایید که گذرنامه فرد متقاضی حداقل ۶ ماه باید اعتبار داشته باشد.

شرایط اخذ ویزا برای دختران زیر ۱۸ سال به گونه‌ای است که نمی‌توانند به صورت انفرادی درخواست ویزای توریستی دبی نمایند. دختران بالای ۱۸ سال اگر مشکلی در زمینه اخذ پاسپورتشان نداشته باشند، بدون محدودیت می‌توانند اقدام به اخذ ویزا نمایند.

یکی از قوانین عجیبی که دولت امارات چندی پیش در مورد مردان وضع کرده بود بدین صورت بود که این کشور از ورود مردان مجرد کمتر از ۵۰ سال و یا مردان متاهلی که بدون همسرشان قصد سفر به این کشور را داشتند جلوگیری می‌شد، اما خوشبختانه عمر این قانون کوتاه بود و بعد از مدتی لغو گردید. لذا در حال حاضر هیچ‌گونه محدودیتی برای درخواست اخذ ویزای دبی برای مردان وجود ندارد.

انواع ویزای دبی

به صورت کلی ویزاهای کشور امارات متحده عربی به دو نوع کلی ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت تقسیم می‌گردد.

ویزای کوتاه مدت کشور امارات شامل مواردی همچون ویزاهای توریستی، ویزای درمانی، ویزای ترانزیت و ویزای کوتاه مدت ۱۴ روزه با اهداف تجاری است.

ویزاهای بلند مدت کشور امارات نیز شامل مواردی همچون ویزای تجاری، ویزای کاری برای فعالیت در شرکت‌های خصوصی و دولتی و ویزای تحصیلی می‌گردد.

انواع ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی عادی: با دریافت این نوع ویزای دبی، گردشگران می‌توانند حداکثر ۱۴ روز در دبی اقامت داشته باشند.

ویزای یک ماهه چندبار ورود: همان‌گونه که از اسم این ویزا مشخص است مسافران می‌تواند در طی یک ماه هرچندبار که می‌خواهند به دبی رفت و آمد داشته باشند.

ویزای توریستی سه ماهه: با دریافت این ویزا گردشگران تا حداکثر ۹۰ روز می‌توانند در دبی اقامت داشته باشند.

ویزای توریستی سه ماهه چندبار ورود: با دریافت این ویزا مسافران از یک الی ۹۰ روز می‌توانند در دبی اقامت داشته باشند و هرچند بار که بخواهند وارد یا خارج شوند.

شایان ذکر است که ویزاهای ذکر شده به غیر از ویزای سه ماهه، با پرداخت هزینه مجدد قابل تمدید می‌باشد.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای توریستی دبی

  • فرم درخواست ویزای امارات
  • اسکن رنگی از شناسنامه و کارت ملی (هر دو طرف کارت)
  • اسکن رنگی از گذرنامه یا پاسپورت
  • عکس سه در چهار
  • بیمه نامه مسافرتی
  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • ارائه چک و ضمانت نامه بانکی (در صورت اقدام جهت ویزای انفرادی)

مدت زمان دریافت ویزای دبی

صدور ویزای دبی به دو صورت عادی و اضطراری صورت می‌پذیرد. مدت زمان لازم برای اخذ ویزای دبی به صورت عادی هفت روز کاری و برای ویزای اضطراری دو الی سه روز است. البته در این میان حتما باید تعطیلات رسمی کشور و همچنین تعطیلات سفارت را نیز در نظر گرفت.

راهنمای دریافت ویزای دبی در دوران کرونا

با فراگیر شدن بیماری کرونا، کشور امارات در راستای مدیریت بحران در این زمینه، در اوایل مارچ ۲۰۲۰ مرزهای خود را به صورت کامل بر روی مسافران بست. پس از گذشت چند ماه با به وجود آمدن زیرساخت‌های قابل قبول، فروکش کردن نسبی کرونا و افزایش واکسیناسیون در کشورها، امارات به مرور مرزهایش را بر روی مسافران بازگشایی کرد، با این تفاوت که شرایط و قوانین جدیدی برای ورود مسافران در نظر گرفته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا