جاذبه های توریستی استانبولدرباره ترکیه

کاخ توپکاپی استانبول | خرید ملک در ترکیه

کاخ توپکاپی استانبول | خرید ملک در ترکیه

کاخ توپکاپی ، محل استقرار سلاطین عثمانی ، ادارات دولتی و مرکز آموزش در شهر استانبول در کشور ترکیه بوده است. این کاخ توسط فاتح استانبول، سلطان دوم مهمد، بین سالهای ۱۴۶۰-۱۴۷۸ ساخته شده که به مرور زمان بناهای دیگری به آن اضافه شد. سلاطین عثمانی و اهالی قصر تا اواسط قرن ۱۹ در این کاخ زندگی می کردند. در آغاز دهه ۱۸۵۰ ، به دلیل جوابگو نبودن و تحقق الزامات برنامه های دولت، سلاطین تصمیم گرفتند به کاخ دلمه باهچه در بسفور نقل مکان کنند. با این حال ، گنجینه های سلطنتی ، یادگاریهای کتاب مقدس و بایگانی های امپریالیستی به دلیل مرجع بودن در کاخ توپکاپی حفظ شد و مراسم دولتی نیز همچنان در همین کاخ برگزار می شد. ( کاخ توپکاپی استانبول )

 

پس از برکناری سلطنت عثمانی در سال ۱۹۲۲ ، کاخ توپکاپی در ۳ آوریل ۱۹۲۴ به دستور مصطفی کمال آتاتورک به موزه ای در استانبول تبدیل شد. وجه تسمیه این کاخ به دلیل توپ هایی که در جلوی آن قرار داشت انتخاب شد.

 

 

کاخ توپکاپی شامل چندین حیاط و باغ ، آپارتمان اختصاص داده شده به امور ایالتی، عمارتهای حکام، و ساختمانهای مقامات ساکن کاخ می باشد. این کاخ بین دریای مارمارا ، بسفر و شاخ طلایی و در نوک شبه جزیره زیبای استانبول ساخته شده است.

دیوارهای مرتفع به طول  ۱۴۰۰ متر این کاخ را مورد احاطه قرار داده است. مساحت این کاخ بالغ بر ۷۰۰۰۰۰ متر مربع است. هزینه های هنگفت امپراتوری بیشتر برای مساجد باشکوه ، پادگان ها ، پل ها ، کاروانسرا ها و مکانهای اقامتی صرف می شد. مجموعه ها و تاریخ های غنی و فوق العاده کاخ توپکاپی که با داستان های بسیار جالب ساخته شده است ، این کاخ را به یکی از با ارزش ترین کاخ های جهان در شهر استانبول تبدیل می کند. روزانه گردشگران زیادی از اقصا نقاط جهان از آن دیدن می‌کنند و در واقع یکی از محبوبترین دیدنی‌های استانبول به شمار می‌رود.

 

هزینه های ورودی کاخ توپکاپی از ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۹ به شرح زیر می باشد :

موزه کاخ توپکاپی : ۷۲ TL

موزه حرم : ۴۲ TL

بنای یابود ایرا : ۳۶ TL

 

ساعتها و روزهای بازدید :

موزه در روزهای سه شنبه و روزهای تعطیلات مذهبی تعطیل می باشد. ساعتهای بازدید از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعدازظهر می باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا